Cupra Born 58
| Farve | Hvid |
| Type | Hatchback |
| Geartype | Automat |
| HK / kW | 204 / 152 |
| Drivmiddel | El |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| Vægt | 1.736 kg |
| Længde | 432 cm |
| Bredde | 178 cm |
| Højde | 154 cm |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Acceleration | 7,3 sek. |
| Moment | 310 nm |
| Lasteevne | 534 kg |
| Batteristørrelse | 58,0 kWh |
- 360° kamera
- Elruder, 4x
- Fartpilot, adaptiv
- Alufælge
- Android auto
- Antispin
- Apple Carplay
- Automatgear
- Bakkamera
- Bakspejl m. nedbl.
- Blindvinkelassistent
- DAB radio
- Digitalt cockpit
- Elektrisk parkeringsbremse
- El-klapbare sidespejle m. varme
- Centrallås fjernb.
- Fuld LED forlygter
- Højdejust. forsæde
- Isofix
- Klimaanlæg, 2-zonet
- Kørecomputer
- LED Kørelys
- Læderrat
- Musikstreaming via bluetooth
- Navigation
- Parkeringssensor (bag)
- Parkeringssensor (for)
- Skiltegenkendelse
- Splitbagsæde
- Sædevarme
- Tonede ruder
- Træthedsregistrering
- Trådløs mobilopladning
- Varme i rat
- Vognbaneassistent
- ABS-bremser
đ Cupra Born 58 5d đ
â Highlights
⢠360° kamera
⢠Blindvinkelsassistent
⢠El-klapbare sidespejle m/varme
⢠Varme i rat
⢠Fuldaut. 2-zone klima
⢠Varmepumpe
⢠Adaptiv fartpilot
đ WLTP
⢠Elektrisk rÌkkevidde: 421km.
⢠AC ladning: 11kW.
⢠DC ladning: 120kW (max).
⢠Batteristørrelse: 58kWh.
⢠Vi udfører en batteritest af højvoltsbatteriet (SOH) pü alle de elbiler vi sÌlger.
đ Ring for besigtigelse
Vi har büde afdeling pü Ellehammersvej 25 Vadum og Thistedvej 60 Nørresundby.
Vi fremviser ogsü gerne bilen büde lørdag og søndag efter nÌrmere aftale pü telefon 98272000.
đľ Finansiering
Vi finansierer bilen bĂĽde med og uden udbetaling â Kontakt os for et uforpligtende tilbud.
âď¸ Fragus Garanti â Danmarks absolut bedste dĂŚkning med frit vĂŚrkstedsvalg.
12 mdr kun kr. 4.900,-
24 mdr kun kr. 6.900,-
36 mdr kun kr. 9.400,-
48 mdr kun kr. 11.900,-
MAX VARIGHED: Indtil bilen fylder 10 ür eller har kørt i alt 200.000 km (det der kommer først).
đ Byttebil
Vi tager ogsĂĽ din bil i bytte - uanset alder og stand.
đ˘ Levering
Levering til din adresse med autotransport: Jylland kr. 1.495,- SjÌlland/Brofaste øer kr. 1.995,-
Evt. byttebil tages med retur af transportselskabet.
đą98272000
đť www.pjautovadum.dk
đ§ salg@pjautovadum.dk
đ Ă BNINGSTIDER: Man - Fre 07.30-17.00 â Weekenden efter aftale.
Udstyr:
360° kamera, airbag, alufÌlge, android auto, apple carplay, aut. nedbl. bakspejl, auto hold, automatgear, automatisk nødassistent, bagagerumsdÌkken, bakkamera, blindvinkelsassistent, musikstreaming via bluetooth, fjernb. centrallüs, digitalt cockpit, el-klapbare sidespejle m/varme, elektrisk parkeringsbremse, 4x el-ruder, esp, adaptiv fartpilot, fuld led forlygter, højdejust. forsÌder, hündfrit til mobil, isofix, multifunktionsrat, lÌderrat, varme i rat, 2 zone klima, led baglygter, led kørelys, mørktonede ruder i bag, navigation, nøglefri adgang, nøglefri tÌnding, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), regnsensor, skiltegenkendelse, splitbagsÌde, sÌdevarme, trÌthedsregistrering, trüdløs mobilopladning, udv. temp. müler, varmepumpe, vognbaneassistent, dab radio, kørecomputer
-
197.900 kr.
-
Kilometer5.000
-
1. reg12/2022
-
Modelår2022