Fiat 500 1,2 Lounge
Fiat 500 1,2 Lounge egenskaber
| Type | Mikro |
| Gear | 5 |
| Geartype | Manuel |
| HK / kW | 69 / 51 |
| Cylindre | 4 |
| Ccm | 1.242 |
| Airbags | 7 |
| Drivmiddel | Benzin |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Vægt | 840 kg |
| Længde | 355 cm |
| Bredde | 163 cm |
| Højde | 149 cm |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Sidst synet | 21 maj 2025 |
| Tankkapacitet | 35 l |
| Acceleration | 12,9 sek. |
| Moment | 102 nm |
| Lasteevne | 465 kg |
| CO2 udledning | 108 g/km |
Udstyr
- Antispin
- Elruder
- Centrallås fjernb.
- Højdejusterbart førersæde
- Soltag
- Splitbagsæde
- ABS-bremser
Beskrivelse
højdejust. førersæde, splitbagsæde, soltag, fjernb. centrallås, udv. temp. måler, el-ruder, cd/radio, antispin, esp, city steering
-
39.900 kr.
-
Kilometer156.000
-
Benzin(NEDC) 21,3 km/l
-
1. reg02/2013
-
Modelår2013
-
Grøn afgift920 kr. / år
Del på Facebook