Mazda MX-30 e-SkyActiv SkyPlus
| Farve | Hvid |
| Type | CUV |
| Geartype | Automat |
| HK / kW | 145 / 108 |
| Airbags | 7 |
| Drivmiddel | El |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Vægt | 1.620 kg |
| Længde | 440 cm |
| Bredde | 180 cm |
| Højde | 157 cm |
| Tophastighed | 140 km/t |
| Max påhæng | 0 kg |
| Acceleration | 9,7 sek. |
| Moment | 265 nm |
| Lasteevne | 488 kg |
| Batteristørrelse | 30,0 kWh |
- Elruder, 4x
- Fartpilot, adaptiv
- Alufælge
- Bakkamera
- Elektrisk parkeringsbremse
- Elsidespejle m. varme
- Elsæder
- Centrallås fjernb.
- Fuld LED forlygter
- Højdejust. forsæde
- Isofix
- Klimaanlæg
- Kørecomputer
- LED Kørelys
- Læderrat
- Parkeringssensor (bag)
- Parkeringssensor (for)
- Ratbetjent gearskifte
- Splitbagsæde
- Automatgear
- ABS-bremser
đ Mazda MX-30 e-SkyActiv SkyPlus đ
â Highlights
⢠Adaptiv fartpilot
⢠Fuld led forlygter
⢠El indst. førersÌde m. memory
⢠Nøglefri tÌnding
⢠Bakkamera
⢠Fuld aut. klima
⢠El-sidespejle m/varme
đ WLTP
⢠Elektrisk rÌkkevidde: 237km.
⢠AC ladning: 6,6kW.
⢠DC ladning: 50kW (max).
⢠Batteristørrelse: 30kWh.
⢠Vi udfører en batteritest af højvoltsbatteriet (SOH) pü alle de elbiler vi sÌlger.
đ Ring for besigtigelse
Vi har büde afdeling pü Ellehammersvej 25 Vadum og Thistedvej 60 Nørresundby.
Vi fremviser ogsü gerne bilen büde lørdag og søndag efter nÌrmere aftale pü telefon 98272000.
đľ Finansiering
Vi finansierer bilen bĂĽde med og uden udbetaling â Kontakt os for et uforpligtende tilbud.
âď¸ Fragus Garanti â Danmarks absolut bedste dĂŚkning med frit vĂŚrkstedsvalg.
12 mdr kun kr. 4.900,-
24 mdr kun kr. 6.900,-
36 mdr kun kr. 9.400,-
48 mdr kun kr. 11.900,-
MAX VARIGHED: Indtil bilen fylder 10 ür eller har kørt i alt 200.000 km (det der kommer først).
đ Byttebil
Vi tager ogsĂĽ din bil i bytte - uanset alder og stand.
đ˘ Levering
Levering til din adresse med autotransport: Jylland kr. 1.495,- SjÌlland/Brofaste øer kr. 1.995,-
Evt. byttebil tages med retur af transportselskabet.
đą98272000
đť www.pjautovadum.dk
đ§ salg@pjautovadum.dk
đ Ă BNINGSTIDER: Man - Fre 07.30-17.00 â Weekenden efter aftale.
Udstyr:
kørecomputer, bagagerumsdÌkken, multifunktionsrat, lÌderrat, højdejust. forsÌder, el indst. førersÌde m. memory, el-justerbar lÌndestøtte, splitbagsÌde, mørk loftbeklÌdning, 18" alufÌlge, el-sidespejle m/varme, led kørelys, fuld led forlygter, ratgearskifte, fuldaut. klima, fjernb. centrallüs, nøglefri tÌnding, adaptiv fartpilot, udv. temp. müler, 4x el-ruder, elektrisk parkeringsbremse, hündfrit til mobil, regnsensor, bakkamera, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), isofix
-
109.900 kr.
-
Kilometer29.700
-
El58,1 km/l
-
1. reg11/2021
-
Modelår2021
-
Grøn afgift920 kr. / år