Mercedes EQA250 Progressive
| Farve | Hvid |
| Type | CUV |
| Geartype | Automat |
| HK / kW | 190 / 141 |
| Airbags | 7 |
| Drivmiddel | El |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Vægt | 2.040 kg |
| Længde | 446 cm |
| Bredde | 183 cm |
| Højde | 162 cm |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Sidst synet | 6 nov 2025 |
| Acceleration | 8,9 sek. |
| Moment | 375 nm |
| Lasteevne | 430 kg |
| Batteristørrelse | 66,5 kWh |
- Elruder, 4x
- Alufælge
- Android auto
- Apple Carplay
- Automatisk lys
- Bakkamera
- Bakspejl m. nedbl.
- Blindvinkelassistent
- Digitalt cockpit
- Elektrisk parkeringsbremse
- Elektronisk bagklap
- El-klapbare sidespejle m. varme
- Fartpilot
- Centrallås fjernb.
- Fuld LED forlygter
- Højdejusterbart førersæde
- Isofix
- Klimaanlæg, 2-zonet
- Kørecomputer
- Læderrat
- Musikstreaming via bluetooth
- Navigation
- Parkeringssensor (bag)
- Parkeringssensor (for)
- Skiltegenkendelse
- Sædebetræk, dellæder
- Sædevarme
- Trådløs mobilopladning
- Vognbaneassistent
- Automatgear
- ABS-bremser
🚘 Mercedes EQA250 Progressive 🚘
✅ Highlights
• LED forlygter
• Varme i rat
• Dellæderindtræk
• Fuld aut. 2-zone klima
• Blindvinkelassistent
• El-bagklap
🚘 Ring for besigtigelse
Vi har både afdeling på Ellehammersvej 25 Vadum og Thistedvej 60 Nørresundby.
Vi fremviser også gerne bilen både lørdag og søndag efter nærmere aftale på telefon 98272000.
💵 Finansiering
Vi finansierer bilen både med og uden udbetaling – Kontakt os for et uforpligtende tilbud.
⚙️ Fragus Garanti – Danmarks absolut bedste dækning med frit værkstedsvalg.
12 mdr kun kr. 4.900,-
24 mdr kun kr. 6.900,-
36 mdr kun kr. 9.400,-
48 mdr kun kr. 11.900,-
MAX VARIGHED: Indtil bilen fylder 10 år eller har kørt i alt 200.000 km (det der kommer først).
🚗 Byttebil
Vi tager også din bil i bytte - uanset alder og stand.
🟢 Levering
Levering til din adresse med autotransport: Jylland kr. 1.495,- Sjælland/Brofaste øer kr. 1.995,-
Evt. byttebil tages med retur af transportselskabet.
📱98272000
💻 www.pjautovadum.dk
📧 salg@pjautovadum.dk
🕓 ÅBNINGSTIDER: Man - Fre 07.30-17:00 – Weekenden efter aftale.
Udstyr:
kørecomputer, digitalt cockpit, bagagerumsdækken, multifunktionsrat, læderrat, dellæderindtræk, højdejust. førersæde, justerbar lændestøtte, mørk loftbeklædning, ambiente belysning, alufælge, el-klapbare sidespejle m/varme, fuld led forlygter, led baglygter, 2 zone klima, fjernb. centrallås, nøglefri adgang, nøglefri tænding, fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, udv. temp. måler, sædevarme, 4x el-ruder, el betjent bagklap, elektrisk parkeringsbremse, navigation, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, android auto, apple carplay, usb-c tilslutning, bakkamera, parkeringssensor (for), parkeringssensor (bag), skiltegenkendelse, isofix, automatisk lys, airbag, antispin, vognbaneassistent, blindvinkelsassistent, stemmebetjening, automatisk nødassistent, trådløs mobilopladning
-
239.900 kr.
-
Kilometer59.000
-
El61,7 km/l
-
1. reg12/2021
-
Modelår2021
-
Grøn afgift920 kr. / år