Polestar 2 Long Range
Polestar 2 Long Range egenskaber
| Farve | Hvid |
| Type | Hatchback |
| Geartype | Automat |
| HK / kW | 231 / 172 |
| Drivmiddel | El |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Vægt | 2.069 kg |
| Længde | 461 cm |
| Bredde | 180 cm |
| Højde | 148 cm |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Max påhæng | 1.500 kg |
| Acceleration | 7,4 sek. |
| Moment | 330 nm |
| Lasteevne | 421 kg |
| Batteristørrelse | 78,0 kWh |
Udstyr
- Automatgear
- ABS-bremser
Beskrivelse
Hvid
Lige kommet ind. Udstyr og billeder kommer snarest. Ring gerne for mere info
-
229.900 kr.
-
Kilometer20.000
-
1. reg06/2023
-
Modelår2023
-
Grøn afgift920 kr. / år
Del på Facebook