Skoda Octavia 1,4 TSi 150 Style Combi DSG
| Type | Stationcar |
| Gear | 7 |
| Geartype | Automat |
| HK / kW | 150 / 111 |
| Cylindre | 4 |
| Ccm | 1.395 |
| Airbags | 9 |
| Drivmiddel | Benzin |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Vægt | 1.292 kg |
| Længde | 466 cm |
| Bredde | 181 cm |
| Højde | 145 cm |
| Tophastighed | 212 km/t |
| Max påhæng | 1.500 kg |
| Sidst synet | 25 okt 2024 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Acceleration | 8,6 sek. |
| Moment | 250 nm |
| Lasteevne | 570 kg |
| CO2 udledning | 115 g/km |
- Elruder, 4x
- Aircondition
- Alufælge
- Android auto
- Anhængertræk, aftageligt
- Antispin
- Apple Carplay
- Automatgear
- Automatisk lys
- AUX tilslutning
- Bakspejl m. nedbl.
- Centrallås
- DAB radio
- El-klapbare sidespejle
- El-klapbare sidespejle m. varme
- Elruder
- Elsidespejle
- Elsidespejle m. varme
- Fartpilot
- Centrallås fjernb.
- Fjernlysassistent
- Højdejust. forsæde
- Højdejusterbart førersæde
- Isofix
- Klimaanlæg
- Klimaanlæg, 2-zonet
- Kørecomputer
- Læderrat
- Musikstreaming via bluetooth
- Parkeringssensor (bag)
- SD kortlæser
- Splitbagsæde
- Sædevarme
- Tagræling
- Anhængertræk, fast
- Tågelygter
- USB tilslutning
- ABS-bremser
🚘 Skoda Octavia 1,4 TSi 150 Style Combi DSG 5d 🚘
✅ Highlights
• Automatgear
• Aftageligt træk
• Fuld aut. 2-zone klima
• Fartpilot
• AppleCarplay/AndroidAuto
• Parkeringssensor bag
• Aut. lys og fjernlysassistent
• El-klapbare sidespejle m/varme
🚘 Ring for besigtigelse
Vi har både afdeling på Ellehammersvej 25 Vadum og Thistedvej 60 Nørresundby.
Vi fremviser også gerne bilen både lørdag og søndag efter nærmere aftale på telefon 98272000.
💵 Finansiering
Vi finansierer bilen både med og uden udbetaling – Kontakt os for et uforpligtende tilbud.
⚙️ Fragus Garanti – Danmarks absolut bedste dækning med frit værkstedsvalg.
12 mdr kun kr. 3.900,-
24 mdr kun kr. 6.700,-
36 mdr kun kr. 8.900,-
48 mdr kun kr. 10.900,-
MAX VARIGHED: Indtil bilen fylder 20 år eller har kørt i alt 250.000 km (det der kommer først).
🚗 Byttebil
Vi tager også din bil i bytte - uanset alder og stand.
🟢 Levering
Levering til din adresse med autotransport: Jylland kr. 1.495,- Sjælland/Brofaste øer kr. 1.995,-
Evt. byttebil tages med retur af transportselskabet.
📱98272000
💻 www.pjautovadum.dk
📧 salg@pjautovadum.dk
🕓 ÅBNINGSTIDER: Man – Fre 07.30-17.00 – Weekenden efter aftale.
Udstyr:
kørecomputer, bagagerumsdækken, læderrat, højdejust. førersæde, højdejust. forsæder, justerbar lændestøtte, splitbagsæde, alufælge, el-klapbare sidespejle m/varme, tågelygter, tagræling, aftageligt træk, automatgear, aircondition, fuldaut. klima, 2 zone klima, fjernb. centrallås, fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, udv. temp. måler, sædevarme, 4x el-ruder, dab radio, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, apple carplay, android auto, sd kortlæser, usb-a tilslutning, aux tilslutning, parkeringssensor (bag), isofix, automatisk lys, fjernlysassistent, airbag, esp, antispin
-
118.900 kr.
-
Kilometer153.000
-
Benzin(NEDC) 20 km/l
-
1. reg11/2016
-
Modelår2017
-
Grøn afgift920 kr. / år