Skoda Octavia 2,0 TDi 150 Style Combi DSG
| Farve | Grå |
| Type | Stationcar |
| Gear | 6 |
| Geartype | Automat |
| HK / kW | 150 / 111 |
| Cylindre | 4 |
| Ccm | 1.968 |
| Airbags | 9 |
| Drivmiddel | Diesel |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Vægt | 1.274 kg |
| Længde | 467 cm |
| Bredde | 181 cm |
| Højde | 146 cm |
| Tophastighed | 213 km/t |
| Sidst synet | 11 feb 2025 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Acceleration | 8,7 sek. |
| Moment | 340 nm |
| Lasteevne | 670 kg |
| CO2 udledning | 122 g/km |
- Elruder, 4x
- Fartpilot, adaptiv
- Alufælge
- Android auto
- Anhængertræk, aftageligt
- Antispin
- Apple Carplay
- Automatgear
- AUX tilslutning
- Elektronisk bagklap
- El-klapbare sidespejle m. varme
- Soltag, elektrisk
- Centrallås fjernb.
- Højdejust. forsæde
- Isofix
- Klimaanlæg, 2-zonet
- Kørecomputer
- Læderrat
- Musikstreaming via bluetooth
- Navigation
- Parkeringssensor (bag)
- Parkeringssensor (for)
- Ratbetjent gearskifte
- Splitbagsæde
- Sædevarme
- Tagræling
- Tågelygter
- USB tilslutning
- ABS-bremser
đ Skoda Octavia 2,0 TDi 150 Style Combi DSG đ
â Highlights
⢠El-soltag
⢠Aftageligt trÌk
⢠El betjent bagklap
⢠Aftageligt trÌk
⢠Fuld aut. 2-zone klima
⢠Adaptiv fartpilot
⢠Bakkamera
⢠El-klapbare sidespejle m/varme
⢠Navigation
⢠Nøglefri tÌnding
đ Ring for besigtigelse
Vi har büde afdeling pü Ellehammersvej 25 Vadum og Thistedvej 60 Nørresundby.
Vi fremviser ogsü gerne bilen büde lørdag og søndag efter nÌrmere aftale pü telefon 98272000.
đľ Finansiering
Vi finansierer bilen bĂĽde med og uden udbetaling â Kontakt os for et uforpligtende tilbud.
âď¸ Fragus Garanti â Danmarks absolut bedste dĂŚkning med frit vĂŚrkstedsvalg.
12 mdr kun kr. 3.900,-
24 mdr kun kr. 6.700,-
36 mdr kun kr. 8.900,-
48 mdr kun kr. 10.900,-
MAX VARIGHED: Indtil bilen fylder 20 ür eller har kørt i alt 250.000 km (det der kommer først).
đ Byttebil
Vi tager ogsĂĽ din bil i bytte - uanset alder og stand.
đ˘ Levering
Levering til din adresse med autotransport: Jylland kr. 1.495,- SjÌlland/Brofaste øer kr. 1.995,-
Evt. byttebil tages med retur af transportselskabet.
đą98272000
đť www.pjautovadum.dk
đ§ salg@pjautovadum.dk
đ Ă BNINGSTIDER: Man â Fre 07.30-17.00 â Weekenden efter aftale.
Udstyr:
kørecomputer, bagagerumsdÌkken, multifunktionsrat, lÌderrat, højdejust. forsÌder, justerbar lÌndestøtte, splitbagsÌde, 17" alufÌlge, el-soltag, el-klapbare sidespejle m/varme, tügelygter, led baglygter, tagrÌling, aftageligt trÌk, automatgear, ratgearskifte, 2 zone klima, fjernb. centrallüs, nøglefri tÌnding, adaptiv fartpilot, udv. temp. müler, sÌdevarme, 4x el-ruder, el betjent bagklap, navigation, hündfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, android auto, apple carplay, usb-a tilslutning, aux tilslutning, regnsensor, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), isofix, esp, antispin
-
109.900 kr.
-
Kilometer217.000
-
Diesel(NEDC) 21,7 km/l
-
1. reg05/2017
-
Modelår2017
-
Grøn afgift3.960 kr. / år