VW Golf VII 2,0 R DSG 4Motion BMT
VW Golf VII 2,0 R DSG 4Motion BMT egenskaber
| Farve | Hvid |
| Type | Hatchback |
| Gear | 6 |
| Geartype | Automat |
| HK / kW | 300 / 223 |
| Cylindre | 4 |
| Ccm | 1.984 |
| Airbags | 7 |
| Drivmiddel | Benzin |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| Vægt | 1.395 kg |
| Længde | 428 cm |
| Bredde | 179 cm |
| Højde | 144 cm |
| Tophastighed | 250 km/t |
| Max påhæng | 0 kg |
| Sidst synet | 21 mar 2025 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Acceleration | 4,9 sek. |
| Moment | 380 nm |
| Lasteevne | 415 kg |
| CO2 udledning | 159 g/km |
Udstyr
- Elruder, 4x
- Alarm
- Alufælge
- Antispin
- Automatgear
- Elektrisk parkeringsbremse
- Elsidespejle m. varme
- Elsæder
- Centrallås fjernb.
- Fuld LED forlygter
- Klimaanlæg, 2-zonet
- LED Kørelys
- Læderrat
- Musikstreaming via bluetooth
- Navigation
- Parkeringssensor (bag)
- Parkeringssensor (for)
- Ratbetjent gearskifte
- Splitbagsæde
- Sædebetræk, læder
- Sædevarme
- ABS-bremser
Beskrivelse
Pris kun 125.000 + moms og excl afgift
multifunktionsrat, læderrat, læderindtræk, el indst. førersæde, el-justerbar lændestøtte, splitbagsæde, mørk loftbeklædning, 18" alufælge, el-sidespejle m/varme, led kørelys, fuld led forlygter, led baglygter, automatgear, ratgearskifte, 2 zone klima, fjernb. centrallås, nøglefri tænding, adaptiv fartpilot med kø-assistent, udv. temp. måler, sædevarme, 4x el-ruder, elektrisk parkeringsbremse, navigation, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, alarm, regnsensor, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), antispin, esp, auto hold
-
125.000 kr.
-
Kilometer142.000
-
Benzin(NEDC) 14,5 km/l
-
1. reg01/2015
-
Modelår2015
-
Grøn afgift5.000 kr. / år
Del på Facebook